Marka Samsung, dzięki obecności na festiwalu Zorza, przenosi uczestników do tętniącego życiem Seulu. Po edycjach festiwalu w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, specjalna strefa Samsung będzie dostępna również na pozostałych przystankach festiwalu w Gdańsku i Katowicach. Celem obecności marki na imprezie jest zaprezentowanie możliwości sztucznej inteligencji dostępnej na urządzeniach Samsung w anturażu autentycznej koreańskiej kultury, czyli kolebki marki Samsung.
Strefa Samsung na Festiwalu Zorza to prawdziwa „K-Zone”, która tętni życiem niczym współczesne metropolie Korei Południowej. Odwiedzający mają okazję podziwiać koreański design oraz odkrywać kuchnię, trendy beauty i popkulturę z Korei. Centralnym punktem jest pawilon K-Zone, inspirowany pawilonami i concept store’ami z Seulu.
W ramach strefy festiwalowicze znajdą:
- Restaurację pop-up - pełną neonów, serwującą koreańskie przysmaki.
- Przystanek metra prosto z Seulu, idealny do robienia zdjęć.
- Strefę ekspozycji produktowej prezentującą najnowsze urządzenia Galaxy.
- Wagonik z Busanu jako fotogeniczny punkt.
- Strefę merchu, gdzie dzięki współpracy z artystką Pat Guzik udało się stworzyć niepowtarzalne zestawy bandan i bluz z koreańskimi elementami i wzorami.
Kluczowym elementem jest wsparcie ze strony sztucznej inteligencji Samsung dla wszystkich, którzy odwiedzą strefę. Uczestnicy mogą w niej zamawiać koreańskie jedzenie w „Under Seoul” za pomocą Google Gemini, przy okazji sprawdzając składniki dań dzięki funkcji Circle to Search i odkrywając informacje o potrawach z pomocą Asystenta AI. W strefie Samsung nie brakuje również odniesień do koreańskich trendów beauty i strefy makijażu, gdzie będzie można wykonać szybki makijaż oczu i nie tylko.
Zdjęcia: Kuba Woźniak, Gawra Warszawska
Przygotowanie strategii obecności i koncepcji kreatywnej oraz współpraca z influencerami leżą po stronie agencji VML. Za projekt strefy, produkcję materiałów oraz przygotowanie aktywacji podczas festiwali odpowiada Gawra Warszawska. Stronę wizualną projektu stworzyła Zuza Słomińska. Za zakup mediów odpowiada Starcom, a za działania PR – dfusion.
Samsung zaprasza wszystkich festiwalowiczów do odkrywania koreańskiej kultury i innowacyjnych możliwości AI na Festiwalu Zorza w Gdańsku (15-16 sierpnia) i Katowicach (29-30 sierpnia).